Liga 1: FC Argeș – U Craiova 1948 1-0. Işfan aduce prima victorie pentru piteşteni pe teren propriu; Mutu, învins ”acasă”

FC Argeș în acest week-end a obținut prima victorie pe propriul teren din această ediție de campionat. Alexandru Işfan a marcat singurul gol al meciului în prelungirile primei reprize.

Echipa pregătită de Andrei Prepeliță și Mihai Ianovschi s-a impus la limită în Trivale, 1-0 în fața celor de la U Craiova 1948. Echipa lui Adrian Mutu este în criză, fiind al patrulea meci la rând fără victorie. După 8 runde, FC Argeş are 10 puncte, iar FC U Craiova a strâns 8 puncte.

FC Argeş: Greab – Muşat (Piţian 85′), Joao Miguel, Turda, Tofan – Meza Colli, Raynov – Dumitraşcu, Palic (De Jonghe 73′), Işfan (Dumitru 46′) – Tănase (cpt) (Arias 81′).

Antrenori: Mihai Ianovschi şi Andrei Prepeliţă.

FC U Craiova: Mogoşanu – Negru, Kovacic, Diallo, Huyghebaert – Van Durmen, Albu (cpt) (Ondaan 67′), Baeten (Pop 46′) – Sidibe (Vieira 46′), Bălan (Compagno 46′), Marquet (Raicea 88′).

Antrenor: Adrian Mutu